Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Zdjęcie z artykułu: Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc Remont przy Borowskiego; AW
Ilustracja do artykułu Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Większość prac budowlanych jest już skończona i do końca marca miasto będzie mogło odebrać drogę. Ale na przejazd jeszcze trochę poczekamy...

Chodzi o remontowany odcinek Borowskiego między skrzyżowaniami z Dąbrowskiego i Wyszyńskiego. 

Jak zapewniają urzędnicy do końca miesiąca droga będzie gotowa do odbioru. Jednak nie od razu będzie można po niej jeździć.

- Ze względu na trudności, które pojawiły się w trakcie robót teraz potrzebne będzie pozwolenie na użytkowanie. Musimy złożyć odpowiednie dokumenty do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który przyjdzie na kontrolę i sprawdzi zgodność z dokumentacją projektową. Musimy się więc uzbroić w cierpliwość, bo dopóki nie dostaniemy pozwolenia na użytkowanie nie możemy oddać do ruchu tej ulicy - wyjaśnia Agnieszka Surmacz, dyrektor gorzowskiego Wydziału Inwestycji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to odpowiednie pozwolenia zostaną wydane w ciągu miesiąca i pod koniec kwietnia będziemy już mogli przejechać Borowskiego.

Przypomnijmy: ulica jest przebudowywana na odcinku ok. 200 metrów. Będzie tam nowe odwodnienie, chodniki, nowoczesne lampy ledowe oraz zmodernizowane zostaną mostki.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

 

Czytaj też: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Arek Kłusowski i Filip Moniuszko odpadli z Idola? Internauci dopytują o dwóch uczestników, którzy zapadli w pamięć widzom po castingowych odcinkach muzycznego show!

27 marca 2017, 16:16
Co to jest fake news?

Co to jest fake news?

Fake newsy to niebezpieczne, szybko rozwijające się zjawisko w internecie. Na ESKA.pl., wyjaśniamy co to właściwie jest i jak należy na nie reagować.

27 marca 2017, 16:00
Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Organizatorzy Open'era ogłosili powrót legendy polskiego hip hopu specjalnie na festiwal i zapowiedzieli polski tydzień ogłoszeń.

27 marca 2017, 15:46
Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś nie zwalnia tempa i przed Eurowizją 2017 koncertuje po całej Europie. Tym razem Polka zachwyciła mieszkańców Rygi.

27 marca 2017, 15:24
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy