Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Zdjęcie z artykułu: Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc Remont przy Borowskiego; AW
Ilustracja do artykułu Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Większość prac budowlanych jest już skończona i do końca marca miasto będzie mogło odebrać drogę. Ale na przejazd jeszcze trochę poczekamy...

Chodzi o remontowany odcinek Borowskiego między skrzyżowaniami z Dąbrowskiego i Wyszyńskiego. 

Jak zapewniają urzędnicy do końca miesiąca droga będzie gotowa do odbioru. Jednak nie od razu będzie można po niej jeździć.

- Ze względu na trudności, które pojawiły się w trakcie robót teraz potrzebne będzie pozwolenie na użytkowanie. Musimy złożyć odpowiednie dokumenty do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który przyjdzie na kontrolę i sprawdzi zgodność z dokumentacją projektową. Musimy się więc uzbroić w cierpliwość, bo dopóki nie dostaniemy pozwolenia na użytkowanie nie możemy oddać do ruchu tej ulicy - wyjaśnia Agnieszka Surmacz, dyrektor gorzowskiego Wydziału Inwestycji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to odpowiednie pozwolenia zostaną wydane w ciągu miesiąca i pod koniec kwietnia będziemy już mogli przejechać Borowskiego.

Przypomnijmy: ulica jest przebudowywana na odcinku ok. 200 metrów. Będzie tam nowe odwodnienie, chodniki, nowoczesne lampy ledowe oraz zmodernizowane zostaną mostki.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

 

Czytaj też: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski w najgorszym występie w historii show-biznesu

Krzysztof Rutkowski śpiewa na żywo polski cover wielkiego przeboju The Kelly Family. To prawdopodobnie najgorszy występ w historii polskiego show-biznesu.

47 min
Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

Polsat SuperHit Festiwal 26.05.2017 - relacja online na żywo

26.05.2017 to pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2017. Relacja online na żywo z Koncertu Platynowego i przeglądu Diamentowych Singli w Sopocie do sprawdzenia na ESKA.pl.

26 maja 2017, 23:48
Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Facebook zablokowany w Polsce?! To nie żart!

Ministerstwo Finansów wzięło pod lupę najpopularniejszy serwis społecznościowy! Dlaczego już wkrótce może zostać on zablokowany? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

26 maja 2017, 23:08
KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - WYNIKI ważenia, kolejność walk

KSW 39 - ceremonia ważenia za nami! Kto, ile waży przed walką na Narodowym? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

26 maja 2017, 19:45
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy