Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Zdjęcie z artykułu: Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc Remont przy Borowskiego; AW
Ilustracja do artykułu Gorzów: Prace przy Borowskiego skończą się w marcu, ale ulicą pojedziemy dopiero za miesiąc

Większość prac budowlanych jest już skończona i do końca marca miasto będzie mogło odebrać drogę. Ale na przejazd jeszcze trochę poczekamy...

Chodzi o remontowany odcinek Borowskiego między skrzyżowaniami z Dąbrowskiego i Wyszyńskiego. 

Jak zapewniają urzędnicy do końca miesiąca droga będzie gotowa do odbioru. Jednak nie od razu będzie można po niej jeździć.

- Ze względu na trudności, które pojawiły się w trakcie robót teraz potrzebne będzie pozwolenie na użytkowanie. Musimy złożyć odpowiednie dokumenty do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który przyjdzie na kontrolę i sprawdzi zgodność z dokumentacją projektową. Musimy się więc uzbroić w cierpliwość, bo dopóki nie dostaniemy pozwolenia na użytkowanie nie możemy oddać do ruchu tej ulicy - wyjaśnia Agnieszka Surmacz, dyrektor gorzowskiego Wydziału Inwestycji.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to odpowiednie pozwolenia zostaną wydane w ciągu miesiąca i pod koniec kwietnia będziemy już mogli przejechać Borowskiego.

Przypomnijmy: ulica jest przebudowywana na odcinku ok. 200 metrów. Będzie tam nowe odwodnienie, chodniki, nowoczesne lampy ledowe oraz zmodernizowane zostaną mostki.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł.

 

Czytaj też: Pół miliona złotych i 15 mieszkań od Gorzowa dla Akademii im. Jakuba z Paradyża

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy