Dziki niepokoją mieszkańców ulicy Siewnej w Gorzowie [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Dziki niepokoją mieszkańców ulicy Siewnej w Gorzowie [AUDIO] Dziki podeszły pod dom przy Siewnej.; pani Irena
Ilustracja do artykułu Dziki niepokoją mieszkańców ulicy Siewnej w Gorzowie [AUDIO]

Gorzowski magistrat odłowi zwierzęta do końca wakacji. Akcja już trwa.

Problem z dzikami  w Gorzowie pojawia się dwa razy w roku, kiedy dorosłe dziki wraz z młodymi poszukują pożywienia.

- Przychodzą za dnia i w nocy. Nie boją się ludzi, wchodzą na ogród, dlatego zabezpieczam siatkę deskami - opowiada pani Irena mieszkanka ul. Siewnej:

Pani Irena w czerwcu sprawę zgłosiła do urzędu miast. Dziki miały być odłowione, jednak Afrykański Pomór Świń zainfekował dziki we wschodniej Polsce. Z tego względu Ministerstwo Środowiska wydało zakaz odłowu, transportu i wywozu dzików poza teren miast.

- Teraz ta decyzja została zawieszona, odłów dzików jest już prowadzony  - wyjaśnia Natalia Chyża, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM. Dziki pojawiają się także w okolicach ulic: Warszawskiej, Podmiejskiej-Bocznej oraz Półwiejskiej, Łąkowej, Jaskółczej i Wału Długiego.

Zwierzęta mają zostać odłowione i wywiezione poza miasto do końca sierpnia.

Czytaj też: Burza w Gorzowie nie taka groźna. Mają być kolejne nawałnice

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkoła ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy