Arsenał Kultury w Gorzowie zaprojektują poznaniacy!

Zdjęcie z artykułu: Arsenał Kultury w Gorzowie zaprojektują poznaniacy! Wstępny projekt modernizacji Przemysłówki.; materiały UM
Ilustracja do artykułu Arsenał Kultury w Gorzowie zaprojektują poznaniacy!

Są wyniki konkursu ogłoszonego przez gorzowski magistrat. W szranki stanęły dwadzieścia cztery firmy.

Firma Atrium z Poznania w nagrodę otrzyma sto tysięcy złotych oraz kontrakt na opracowanie koncepcji przebudowy dolnej części Przemysłówki. Wstępny projekt zostanie uzupełniony i dopracowany. " Zwycięzcy konkursu mają na to kilka miesięcy. Ewentualne prace mogłyby się rozpocząć w przyszłym roku " - mówi Dariusz Górny, miejski architekt.

Magistrat, mając wstępna koncepcję, może starać się o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Przebudowa Przemysłówki ma wynieść około 28 milionów złotych.

Po modernizacji przy Wełnianym Rynku będzie mieścił się: Miejski Ośrodek Sztuki i Miejskie Centrum Kultury. W obiekcie powstanie m.in. parking podziemny oraz sala koncertowa. W górnej części budynku, w przyszłości, działać będą pracownicy z kilku wydziałów urzędu miasta.

Czytaj też: Lepszy dojazd i miejsca parkingowe zdecydowały o budowie hali sportowej przy Słowiance

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy