10 tysięcy euro na odbudowę katedry w Gorzowie. Ruszyła zbiórka u zachodnich sąsiadów

Zdjęcie z artykułu: 10 tysięcy euro na odbudowę katedry w Gorzowie. Ruszyła zbiórka u zachodnich sąsiadów Wieża katedry doszczętnie spłonęła.; Daniel Adamski/materiały UM
Ilustracja do artykułu 10 tysięcy euro na odbudowę katedry w Gorzowie. Ruszyła zbiórka u zachodnich sąsiadów

Czek przekazali burmistrzowie Słubic i Frankfurtu. Mieszkańcy mogą wpłacać pieniądze na konto.

Jednoczą się mieszkańcy polsko-niemieckiego pogranicza i wspierają odbudowę gorzowskiej świątyni. 10 tysięcy euro przekazały władze dwóch nadodrzańskich miast prezydentowi Gorzowa.

W niedzielę (16.07) zabrzmiały dzwony Kościoła Mariackiego we Frankfurcie, inaugurujące zbiórkę pieniędzy na odbudowę katedry. Utworzono specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze.


W miniony weekend (14-15.07) w Gorzowie odbyły się także koncerty "Razem dla Katedry". W amfiteatrze wystąpiła Maryla Rodowicz oraz zespół Bajm. Dochody ze sprzedanych biletów zostaną przekazane na konto diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, na które wpływają pieniądze na remont zniszczonej w pożarze świątyni.

Przypomnijmy - straty sięgają prawie 10 milionów złotych. 1 lipca doszczętnie spłonęła wieża katedry, nikomu nic się nie stało. Ciągle trwa ustalanie przyczyny pożaru.

Czytaj też: Gorzów: Tajemnice kapsuły czasu odkryte!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak w nowym serialu LIFTING - wywiad VIDEO

Anna Matysiak gwiazdą nowego serialu internetowego LIFTING. Aktorka znana głównie z trzech części Listów do M. oraz serialu Klan opowiada m.in. o pracy na planie produkcji oraz swoim stosunku do operacji plastycznych i poprawiania urody w wywiadzie video dla ESKA.pl.

26 lipca 2017, 19:24
Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Wykop - co znaczy ama, tfwnogf, pasta, heheszki? Słownik dla początkującego

Co znaczy ama, tfwngf, pasta, heheszki? Jeśli jesteś początkującym wykopowiczem, to sprawdź koniecznie znaczenie tych pojęć w naszym słowniczku.  

26 lipca 2017, 17:21
Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica - BILETY NA TESTY 2.08.2017 na Węgrzech. Gdzie i po ile kupić?

Robert Kubica gotowy na testy bolidem z 2017 roku! Polaka za kierownicą F1 będzie można zobaczyć na Węgrzech już 2 sierpnia. Gdzie i po ile kupić bilety na Hungaroring? Przekonajcie się na ESKA.pl

26 lipca 2017, 16:53
Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje - najdziwniejsze teksty z piosenki Letnia przygoda [VIDEO]

Ich Troje wracają z nową, dość zaskakującą piosenką. Najdziwniejsze teksty z  utworu Michała Wiśniewskiego i jego zespołu - wyciągnęliśmy na ESKA.pl!

26 lipca 2017, 16:49
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy